1. Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa.
2. Adres:
ul. Gnieźnieńska 7, 88-400 Żnin, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel: (52) 3020747, kom. 609996155, stona internetowa: www.lgd-paluki.pl
 
3. Zarząd:
Ryszard Ulatowski – prezes
Ilona Przychocka – wiceprezes
Eliza Reszka – wiceprezes
Jacek Superczyński - członek zarządu
Zenon Mikuła - członek zarządu
 
4. Pracownicy biura:
Weronika Pochylska - dyrektor biura
Magdalena Petrykowska - pracownik ds. promocji, informacji i współpracy międzynarodowej
 
5. Obszar działania: gminy: Barcin, Gąsawa, Łabiszyn, Rogowo, Żnin.
6. LGD Pałuki - Wspólna Sprawa powstała na terenie 5  gmin: Barcin, Gąsawa, Łabiszyn, Rogowo, Żnin. Jest to fragment historycznego regionu – Pałuk.  Idea powstania na Pałukach lokalnej grupy działania zrodziła się wśród żnińskich samorządowców jesienią 2006 roku. Szansa na rozwój jaką daje oś 4 Leader PROW 2007-2013 stała się zachętą do stworzenia LGD, czyli organizacji skupiającej ludzi z różnych środowisk, o różnych interesach, z różnych branż. W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy samorządami podjęto proces informowania społeczności lokalnej o inicjatywie Leader, o idei partnerstwa pomiędzy sektorem społecznym, publicznym i gospodarczym. Walne zebranie członków założycieli odbyło się w dniu 1 grudnia 2007. Na spotkanie to przybyła rekordowa liczba osób – 171 przedstawicieli z trzech sektorów. Obecnie stowarzyszenie liczy 116 członków.
Od 2009 roku do chwili obecnej LGD Pałuki - Wspólna Sprawa pozyskała środki w ramach PROW 2007-2013 na "Funkconowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizację", w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych – projekt p.t. „Rozwój instytucjonalny LGD Pałuki – Wspólna Sprawa”, w ramach EFS działanie 9.5 PO KL – projekt „Mocna Pozarządówka – punkt wspierania organizacji pozarządowych”, w ramach PO KL działanie 6.3 - projekt pn. "Samochodem po pracę" oraz w ramach Funduszu Organizacji Pozarządowych - projekt pn. "Akademia sołtysów".